Results

Tower Bridge

Dokonalá souhra mezi starou a novou technologií

U příležitosti 120. výročí existence proslulého londýnského symbolu Tower Bridge nainstalovala  Glassolutions 11 metrů dlouhou skleněnou podlahu, ze které mohou návštěvníci Tower Bridge sledovat řeku, silnice i chodníky z výšky 42 metrů nad Temží.


Context

Tower Bridge  byl otevřen pro veřejnost 30. června 1894 Princem z Walesu, budoucím Edwardem VII., a dodnes představuje jeden z klíčových symbolů Londýna. Jeho dokončení v roce 1892 završilo osm let tvrdé práce pěti dodavatelů a celkem 432 stavebních dělníků.

Instalace skleněné podlahy do lávek v jedné z nejvyšších částí tohoto mostu je zcela jistě nejvýznamnější změnou, která se od dokončení mostu v roce 1982 udála. Tento jedinečný počin umožňuje návštěvníkům sledovat nejen rušný londýnský život, ale také útroby mostu a dokonce i proces zvedání sklopného mostu přímo nad Temží.


POUŽITÝ PRODUKT

GLASSOLUTIONS získala zakázku na návrh a výrobu (jednosměrné) skleněné cesty vložené do podlahy každé ze dvou 11,5 m dlouhých lávek v horní části Tower Bridge.Stávající podlahy byly odstraněny a do ocelového rámu nainstalovány 80 mm silné skleněné panely tvořené sedmi vrstvami skla: nízkoenergetické laminované sklo PLANITHERM ULTRA N II, extra čiré sklo DIAMANT a protiskluzové sklo LITEFLOOR vytvořily společně novou strukturu, která unese váhu až šesti slonů! Tato zakázková skleněná podlaha má mimořádnou odolnost: bez problémů si poradí s externími silami jako jsou silný vítr či případné nárazy lodí. Její životnost je téměř neomezená. Neméně důležité bylo ale také zohlednění vnitřních sil a možných zdrojů poškození, včetně možnosti rychlé a snadné opravy případných defektů. Vždyť most každoročně navštíví až 600000 osob. Svrchní vrstva skla je proto uzpůsobena tak, aby bylo možné ji v případě poškození vyměnit během pouhých 8 hodin, aniž by se muselo jakkoliv zasahovat do ostatních vrstev skleněné podlahy a narušovat tak její celistvost.


VÝSLEDEK

Tento úžasný počin je výsledkem práce týmu Glassolutions v kombinaci se znalostmi a dovednostmi inženýrů z Tower Bridge. Nová skleněná podlaha byla nainstalována bez jakéhokoliv omezení silničního, říčního či pěšího provozu pod mostem. Monumentálního Tower Bridge si bez pochyb všimnete z jakéhokoliv místa v Londýně. Doposud jste ale neměli možnost vidět, co se děje přímo pod mostem či v jeho blízkém okolí - a právě tato možnost se vám díky unikátnímu počinu Glassolutions nyní nabízí!

"Návštěvníci tak mohou poprvé v historii sledovat Londýn, řeku Temži, vodní cesty, silnice i chodníky ze zcela nové perspektivy."

Chris Earlie,

obchodní ředitel Tower Bridge

Chris Earlie, business manager at Tower Bridge