Results

Referenční City - RIVER CITY PRAGUE

fasádní skla ze skloviny SGG DIAMANT®

Víte že v Brně máme svoji referenční ulici a v Praze referenční CITY?

Vznikla na základě oceňovaného projektu z roku 1997, který si předsevzal maximalizaci denního světla.  Jeho název zní  RIVER CITY PRAGUE a je umístěný podél břehu Vltavy. První naše dodávka byla pro Danube House (2003), následuje Nile House (2005). U všech budov byla použita extračirá sklovina SGG DIAMANT®. Jako třetí je pak Amazon Court budova se zajímavými tvary oken kde byla použita protisluneční skla COOL-LITE® SKN 174.

Významnou urbanistickou oblast najdete v Praze Karlíně. Areál RIVER CITY PRAGUE, který se neustále rozšiřuje a kam jsme dodávali skla na tři budovy. Karlínské nábřeží bylo rozšířeno až k řece a vznikem zelené promenády, sloužící rovněž jako protipovodňová bariéra, tak na ploše cca 4 hektarů vzniká areál kancelářských a obchodních ploch. Najdete tu restaurace a hotel včetně parkovacích ploch.  Prostředí na vás dýchne poklidnou atmosférou, kterou by někdo ani v centru velkoměsta nečekal. Při procházce vzniklým parkem se pak můžete kochat zajímavými stavbami


Context

Budova Danube House představuje ojedinělý projekt nízkoenergetické budovy. Byla navržena americkým ateliérem Kohn Pedersen Fox (KPF), který proslavily budovy jako World Financial Center v Šanghaji nebo Pinnacle v Londýně.Celá budova má tvar obří lodi, trojúhelníková parcela končí na západě jakoby lodním kýlem. Připomíná nám to fakt, že na tomto místě se nacházel hlavní pražský přístav. Tvarovou inspirací byl Chilehaus (Fritz Höger) v Hamburku. Centrem budovy je prosklené atrium přístupné veřejnosti, kde se nachází restaurace, kavárny a obchody. Ve dvouúrovňovém atriu jsou umístěny prosklené výtahy, schodiště a lávky, které zároveň rozvádí vzduch a posilují tak přirozený komínový efekt větrání. Okolí budovy s pěší zónou a cyklistickou stezkou podél Vltavy, které bylo zkultivované v rámci výstavby Danube House, je rovněž přístupné veřejnosti. Společně se zahájením provozu budovy Danube House byla také otevřena nová ulice, která dostala jméno Karolinská.

Na podobě projektu Nile House pracoval,stejně jako u první budovy River City Prague, Danube House, v součinnosti se studiem KPF – francouzský architektonický ateliér RFR. Autor studie Jean Le Lay se však snažil o odlišení obou sousedících objektů. Projekt Nile House skloubil využití elementárních přírodních sil jako je slunce a voda a kvalitních materiálů s co nejmenšími tepelnými ztrátami a nebo naopak s vysokou akumulací tepla. Nile House je postaven ze zelené brazilské žuly doplněné skleněnými prvky a má v nadzemní části celkem 17 600 m² prostor k pronajmutí. Dominantním prvkem atria budovy je točité schodiště, které propojuje výtahové podesty a vnáší do jeho prostoru dynamický prvek, jenž kontrastuje s přímými liniemi struktury atria. Konstrukce schodiště je založena na principu lomenice poskládaného ocelového plátu. Jsou zde umístěny prosklené výtahy, schodiště a lávky, které zároveň rozvádí vzduch a posilují tak přirozený komínový efekt větrání dvouúrovňového atria.

Amazon Court. Stavba byla navržena dánským studiem Schmidt hammer lassen, které je známé například realizací přestavby dánské královské knihovny v Kodani (tzv. Black Diamond). ]Fasáda je ze žuly Star White. Dominantním prvkem je velké prosvětlené atrium s barevnými vnitřními žaluziemi, které se pohybují pomocí elektromotorků. Supermoderně jsou řešeny topení a klimatizace, které maximálně využívají nové přírodní technologie (např. velké množství čerstvého vzduchu vytváří přetlak ve zdvojené podlaze a výústky proudí do jednotlivých kanceláří). Amazon Court disponuje plochou 19 800 m² kanceláří a 2200 m² obchodů a služeb, 254 místy k parkování v podzemních garážích.

ZDROJ: WIKIPEDIE - otevřená encyklopedie


Výsledek

Budovy Danube House a Nile House, zde byla použita extračirá sklovina SGG DIAMANT® a celková plocha zasklení spolu s dašími výplněmi otvorů je o ploše 8000m2. Jako třetí je pak Amazon Court, zde byla použita protisluneční skla COOL-LITE® SKN 174 o celkové ploše 3000m2.


Produkty

SKLA: bezpečnostní - lepená

Hledáte-li vhodné řešení pro zabezpečení majetku i ochranu osob, vyberete si zcela jistě z široké nabídky špičkových bezpečnostních skel od Glassolutions.