Results

Harfa Business Center B v Praze

Klíčem je udržitelnost: Práce s maximálním komfortem díky zasklení od společnosti SAINT-GOBAIN.

V pražské Libni vzniklo atraktivní administrativní a obchodní centrum: Harfa je v současné době největším komerčním komplexem pro obchod a zábavu, který se nachází v blízkosti O2 Areny a multifunkčního centra O2 Universe. Komplex zahrnuje obchodní a kancelářské centrum a nyní jej doplňuje nově i "Harfa Business Center", zkráceně HBC. Architektonický návrh budovy pochází z dílny pražského ateliéru ADR. HBC nabízí 30 000 m2 kancelářských ploch různých velikostí. 

Osmipodlažní budovu korunují dvě odstupňovaná podlaží, která před moderními kancelářskými jednotkami ponechávají dostatek prostoru pro důmyslně kultivované střešní zahrady. Zde si mohou zaměstnanci užívat přestávky. Kromě prostorné vstupní haly jsou v přízemních prostorách plánovány rozsáhlé plochy pro obchody a gastronomii. V suterénu se nachází podzemní parkoviště, které poskytuje možnost parkování pro 300 automobilů. 

Fasádu uzavírá upravená závěsová stěna z pevně namontovaných horizontálních panelů, které zajišťují dodatečnou ochranu proti oslnění a slunci v kancelářích za nimi - zároveň však přebírají i designové funkce. Fasáda s postranicemi byla osazena vysoce transparentním protislunečním sklem COOL LITE® SKN 183 v tvrzené verzi II. Toto účinné speciální sklo s vynikající energetickou účinností a vysokou barevnou neutralitou zaručuje maximální komfort v kancelářích. Trojité zasklení s protiskly PLANITHERM® XN a ECLAZ ONE zajišťuje díky vysokým hodnotám propustnosti světla také optimální hodnoty denního světla. Výkon, který je přesvědčivý i z hlediska udržitelnosti: budova získala certifikát LEED Platinum.


Projekt: Harfa Business Center B (HBC)
Umístění: Lisabonská, Praha / Česká republika
Generální projektant: ADR - Architektura, Design, Realizace, Praha / Česká republika
Zákazník:  KAPRAIN Group, Praha / Česká republika
Generální dodavatel: SYNER, s.r.o, Liberec, Česká republika
Fasáda: WIEDEN s.r.o., Liberec/ Česká republika
Dodavatel skla: SAINT-GOBAIN Glassolutions, Brno/ Česká republika 
Skla: COOL-LITE®SKN 183 II, PLANITHERM® XN II, ECLAZ® ONE
Dokončení:  2021
Certifikace: LEED Platin
 

Harfa kanceláře

 

 

07/07/2022 - 11:12
Product