Results

Hotel Ampère

Od funkčnosti ke komfortu

Na Glassolutions se obrátil Hotel Ampère v Paříži s žádostí o přeměnu hotelových koupelen na útulné a komfortní místo pro hotelové hosty. V případě tohoto projektu bylo kritické know-how Glassolution v oblasti kombinování technologií a designu.


Context

Poblíž Vítězného oblouku a slavného pařížského bulváru Champs-Elysées, v srdci jedné z nejprestižnějších částí Paříže, najdete hotel Ampère, ve kterém se snoubí kouzlo tradic s komfortem a soudobostí. Návrh hotelových koupelen zpracoval specialista na hotelovou architekturu Fabrice Knoll. Jeho koncepce vycházela z proměnlivosti a harmonie. Každá z koupelen byla vybavena zrcadlem DESIRE LED a sprchovou zástěnou INSPIRATION LED.


POUŽITÝ PRODUKT

Hotel Ampere je 4-hvězdičkový hotel s kapacitou přibližně 100 pokojů. V souvislosti s renovací hotelových koupelen hledal ředitel hotelu něco mimořádného a neobvyklého, co v jiných hotelech neuvidíte. Hlavním cílem bylo oživit lázeňskou pověst hotelu a přinést jeho hostům pocit klidu, pohody a především příjemné prostředí. Glassolutions má ve své nabídce širokou škálu produktů, které velmi citlivě integrují světlo do skla. A právě světlo bylo v tomto případě klíčovým prvkem celého návrhu, neboť skvěle vytváří potřebnou atmosféru. Zrcadla DESIRE od Glassolutions spolu se sprchovými zástěnami INSPIRATION perfektně kombinují v návrzích architekta Fabrice Knolla sklo a světlo. Nejde o pouhé osvětlení - světlo se v kombinaci se sklem stává zdrojem odpočinku a soukromí. Dle požadavků zákazníka bylo zvoleno teplé bílé LED osvětlení (mezi 3000 a 4000 K).

 


Výsledek

„U našich hotelových hostů, kterými jsou často dekoratéři a návrháři, vzbuzuje zrekonstruované provedení koupelen zcela nové pocity a přináší jim inspiraci.“

„U našich hotelových hostů, kterými jsou často dekoratéři a návrháři, vzbuzuje zrekonstruované provedení koupelen zcela nové pocity a přináší jim inspiraci.“

Jean-Marie Blanc, Hotel Ampère managing director