Results

EMALIT®EVOLUTION potištěné sklo plošně

EMALIT EVOLUTION je smaltované sklo, vyráběné jako rovnoměrně potištěné sklo z jedné strany

Nově používané keramické barvy neobsahují žádné těžké kovy ( jako například olovo, kadmium, rtuť nebo chrom*). Smalt je vypalován za velmi vysokých teplot. Tímto způsobem dojde k trvalému splynutí s povrchem  skla, které dává tomuto výrobku mimořádnou trvanlivost.
* < 1000 ppm v obsahu barvy

EMALIT EVOLUTION je tvrzené bezpečnostní sklo vyráběné v souladu s normou BS EN 12150. Pro některé aplikace může být tepelně zpevněné v souladu s normou BS EN 1863.


PŘEHLED

Základní charakteristika

  • kalené sklo potištěné bezolovnatou barvou
  • standarně 21 barev
  • ostatní barvy možné (kontaktujte svého obchodníka)

APLIKACE

Vnější fasádní opláštění
EMALIT EVOLUTION
je primárně používán na fasádách budov jako  izolační  panel pro zakrytí nosných částí budov nebo částí stavby, které mají zůstat skryty. Dodatečnou změnou reflexe skla se dosahuje jednotného vzhledu cele fasády nebo naopak kontrastních vlastností jednotlivých ploch.

Izolační meziokenní panel
Izolační meziokenní panel je tvořen smaltovaným sklem a izolací. Izolace může být přidána jak k  panelu s jedním nebo i se dvěma skly pro zvýšení jeho izolačních vlastností. Viz produkt SLIM-WALL.

Izolační dvojsklo
EMALIT EVOLUTION
může být zabudován do izolačního dvojskla pro fasádní aplikace. Smaltovaná vrstva musí být na pozici 4. Tento typ izolačního dvojskla musí být navržen speciálně pro tuto aplikaci ( hloubka tmelení, zatížení, šířka meziskelního prostoru…)

Lepené sklo
Pokud je požadována verze s lepeným sklem, smaltovaná strana musí být na vnější straně.

Ohýbané sklo
Tuto aplikaci s vámi rádi prodiskutujeme. Prosím, kontaktujte nás.

Odolné sklo
Použitím odolného skla LuxRaff® Regular Antiscratch a LuxRaff® STONE Antiscratch, které je odolnější proti špinění a poškrabání zvýšíme užitnou hodnotu obkladu. Tyto skla jsou navíc přirozeně antibakteriální. Proto se hodí i jako obklady a stolové desky do kuchyní.
Tuto aplikaci s vámi rádi prodiskutujeme. Prosím, kontaktujte nás.


VÝHODY

Ohleduplnější k životnímu prostředí
Absence olova a nebezpečných kovů zaručuje respektování životního prostředí a optimální recyklaci. Téměř úplná absence znečišťujících látek při výrobě chrání přírodu a zdraví.

Barevné fasády
EMALIT EVOLUTION
je k dispozici v široké škále barev. Dodatečných estetických účinků může být dosaženo smaltováním různých skleněných podkladů nebo navržením specifických barev.

Vyjímečná trvanlivost a bezpečnost
EMALIT EVOLUTION
je tvrzené sklo s mechanickými vlastnostmi a trvanlivosti vlastní čirému tvrzenému sklu. Barvy zůstávají v průběhu času perfektně zachovány, ať je použito na fasády nebo do interiéru.

 

Jednoduché použití
Instalace SGG EMALIT EVOLUTION je stejně snadná jako u obyčejného tvrzeného skla.

 Sortiment:

EMALIT® EVOLUTION je dostupný v 21 standardních barvách

EMALIT® EVOLUTION CLASSIC: pro jednotnou barvu parapetních ploch

EMALIT® EVOLUTION CLASSIC EXTRA-WHITE: čistá bílá zářivá barva je dosažena použitím extra čirého sklaSPECIFIKACE

V příloze PDF najdete seznam standardních barev


Prospekty


PROSPEKT SERALIT EVOLUTION

Opracování hran
EMALIT EVOLUTION – veškeré opracování hran musí být provedeno před kalením. Tento typ skla nemůže být řezán ani jinak opracováván po procesu kalení.

Standardní barvy v technických parametrech. Produkt není určen pro průhledová zasklení. Podobné produkty viz SERALIT® EVOLUTION a SERALIT® LITEX

Líbí se Vám výrobek?