GLASSOLUTIONS CZ

O NÁS

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Glassolutions – člen skupiny Saint-Gobain Group

Skupina Saint-Gobain

GLASSOLUTIONS je divizí Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.


patřící do skupiny Saint-Gobain, která je světovým leaderem na trzích Habitat a trzích stavebních materiálů. Navrhuje, vyrábí a distribuuje stavební materiály, které poskytují inovativní řešení se zaměřením na klíčové problémy naší doby.

 

Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize GLASSOLUTIONS je významným výrobcem a dodavatelem výrobků z plochého skla pro stavebnictví, architekturu a interiéry. Naše společnost čerpá z více než dvacetileté tradice a staví na zkušenostech původně samostatných společností IZOLAS, spol. s r.o. (založena v roce 1992),  VEHA s.r.o. (založena v roce 1993) a Saint-Gobain Sklo ČR spol. s r.o. (založena v roce 1997), které byly integrovány do akciové společnosti, jejíž je naše divize součástí.

V současné době distribuujeme své výrobky a zboží po celé České republice i do několika evropských států ze dvou moderně vybavených výrobních závodů (Praha a Brno) a z jednoho distribučního centra (Sviadnov u Frýdku-Místku). Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain má divize GLASSOLUTIONS přístup k nejnovějšímu know-how. Vlastníme celou řadu certifikátů kvality, od roku 1995 máme certifikovaný management jakosti dle EN ISO 9001:2008. Jsme  též řádným členem České komory lehkých obvodových plášťů (ČK LOP).

Za dobu své existence našich firem jsme zpracovali 42 000 000m2  základního skla. Pro představu, tato plocha by postačila k pokrytí 8 400 fotbalových hřišť.

 

                                                                                                            

Jsme držitelem certifikátu TÜV

Jsme držitelem certifikátu CEKAL

Jsme partnerem CLIMAplusSECURIT

Jsme členy České komory lehkých obvodových plášťů

 

V České republice působí skupina Saint-Gobain již od roku 1992. Aktuálně do ní patří 7 společností, spravujících 14 výrobních závodů, 11 značek a téměř 4 100 zaměstnanců. Její roční obrat přesahuje 16 mld. Kč. Skupina Saint-Gobain navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí po celé republice. Dále vyrábí skla pro stavebnictví i automobilový průmysl, inteligentní zateplovací systémy, systémy zásobování vodou a solární řešení.

Čeká na Vás nabídka řešení pro Vaši stavbu.

Čím se zabýváme

Divize Glassolutions – člen skupiny Saint-Gobain Group – významný výrobce a dodavatel výrobků z plochého skla pro stavebnictví, architekturu a interiéry.

Glassolutions  se zabývá:

» výrobou izolačních skel
(dvojskel ( Climalit, Climaplus), trojskel ( Climatop)) ( s různými funkcemi: tepelně-izolační, zvukově-izolační, bezpečnostní, samočistící, skla s integrovanou vnitřní žaluzií či roletou).
Pro výrobu izolačních skel používáme základní sklo od Saint-Gobain Glass, „ teplé“ distanční rámečky Swisspacer, v menší míře distanční rámečky nerezové nebo hliníkové.

» výrobou speciálních protislunečních skel
a skel pro různé fasádní systémy, včetně strukturálního (bezrámového zasklení) a konstrukcí s bodovým uchycením.
Pro výrobu protislunečních skel používáme základní sklo od Saint-Gobain Glass; v případě, že je v projektu specifikována jiná sklovina, jsme po dohodě schopni realizovat i takovýto projekt

» výrobou bezpečnostních skel tvrzených (kalených - Securit)
včetně HST testu

» výrobou bezpečnostních skel vrstvených ( Stadip)
s různými funkcemi (proti poranění, proti násilnému vniknutí, až po neprůstřelné), vrstvená skla s barevnou fólií, protipožární skla.

» výrobou skel s různým typem opracování
(sámování skel, broušení a leštění hrany, včetně nepravidelných na CNC zařízeních, vrtání, frézování,  fazetování, pískování, úprava skel proti špinění a pro snadnější údržbu)

» celoplošně SERALIT, nebo částečně potištěná skla LITEX,
umíme sklo potisknout celoplošně, ale i se vzorem (sítotisk)

» komplexní realizací interiérů
v  showroomech jednotlivých závodů prezentujeme širokou škálu interiérových skel a řešení ze skla

» velkoobchodním prodejem
různých typů skel, rámečků pro "teplou hranu" Swisspacer, stavebního kování a potřeb pro zasklívání

 

Obchodní aktivity

Izolační skla

Výroba izolačních skel (dvojskel, trojskel) s různými funkcemi tepelně-izolační, zvukově-izolační, bezpečnostní, samočistící, skla s integrovanou vnitřní žaluzií či roletou. Produkty řady Climalit ®, Climaplus ®, Climatop ®

Používáme při tom kvalitní produkty koncernu Saint-Gobain a to pokovených skel Planitherm, pokovených protislunečních Cool-lite, skla čirého Planilux, extra čirého Diamant. Skel probarvených PARSOL, reflexních ANTELIO, bezpečnostních STADIP A SECURIT, protihlukových STADIP - silence, skla samočistícího BIOCLEAN .

Projektová řešení

Projektový tým se zabývá zpracováváním podkladů a cenových nabídek pro větší investiční celky. Návrhem složení a následnou výrobou speciálních protislunečních skel a skel pro různé fasádní systémy, včetně strukturálního (bezrámového zasklení) a konstrukcí s bodovým uchycením. Pro výrobu protislunečních skel používáme základní sklo od Saint-Gobain Glass; v případě, že je v projektu specifikována jiná sklovina, jsme po dohodě schopni realizovat i takovýto projekt .

Podle požadovaných parametrů zasklení, při osobních konzultacích s investory a projektanty, hledáme ideální sklovinu pro zaklení různě orientovaných fasád. Následně hledáme ideální poměr cena/výkon. Samozřejmostí je následné vybavení zadavatele všemy nezbytnými certifikáty a potvrzeními.

Jsme dodavateli předních montážních firem nejen v naší republice, ale i za jejími hranicemi. Účastnili jsme se jako dodavatelé již desítky významných staveb a to nejen u nás. Seznámit se s nimi můžete na stránkách o referencích.

In providing robust and meaningful warranties with the stability provided through our global group strength, we deliver the vital confidence our customers need to provide their own products and services to a lasting quality and in line with all the required legislative, safety and security standards.

Kompletní nabídka služeb

GLASSOLUTIONS to není jen široká nabídka ornamentních skel, skel potištěných, lepených, kalených. Obkladů stěn, pochozích skel, balkonových nebo koupelnových zástěn. Bohatý sortiment předních evropských výrobců skla doplňuje nabídka kování pro kanceláře a koupelny. GLASSOLUTIONS to je i PORADENSTVÍ - ZAMĚŘENÍ - VÝROBA - MONTÁŽ. Výrobou přímo v našich závodech jsou zajištěny výrobní termíny dle vašich představ.

Velkoobchod

Velkoobchody provozujeme na závodech Brno, Praha a obchodním středisku Sviadnov. Jejich široká nabídka skel floatových, extračirých, lepených, pochozích, zrcadel a speciálních skel odolných proti poškrabání je samozřejmě doplněna dalším sortimentem. Tmely, silikony, potřeby pro sklenáře a další doplňky. Kování pro celoskleněné stěny a dveře, včetně DORMA ®. Rovněž nabízí široký sortiment distančních rámečků pro teplou hranu značky Swisspacer ®, který je označován za nejlepší na trhu.

Na základě objednávky vám zboží dovezeme přímo na provozovny a to v rámci pravidelných závozových tras. Odběr z velkoobchodů je možný i osobně.

Aktuální nabídky můžete získat buď přímo na našich pobočkách, nebo nás kontaktujte pomocí formuláře na stránce kontaktů.

Čeká na Vás tým profesionálů v oboru.

Udržitelné bydlení pro nás, ale i děti.

Problémy týkající se životního prostředí budou hrát v budoucnu bezesporu důležitou roli a budou se týkat nás všech – podnikatelů i občanů. Společnost Saint-Gobain Glass již mnoho let usiluje o komplexní řešení v této oblasti. Jedním z klíčových problémů však zůstává, jak můžeme rozpoznat a omezit stopy, které na životním prostředí zanecháváme. Proto jsme prvním výrobcem skla, který v souladu s mezinárodními směrnicemi a předpisy kompletně provedl analýzu životního cyklu svých výrobků.

Více se o této problematice můžete dozvědět v dokumentu VYSOCE VÝKONNÉ ZASKLENÍ PRO UDRŽITELNÉ BYDLENÍ.€™  Ke stažení  ZDE

€œSaint-Gobain aims to become the reference in sustainable habitat. For us, sustainable development represents both a fantastic opportunity for growth and a daily responsibility.

Our challenge is to save energy and protect the environment by helping to build healthy buildings that are comfortable to live in. This is a considerable opportunity that comes with an obligation to be above reproach in the way we conduct our business.

- Pierre-André de Chalendar
Chairman and Chief Executive Officer, Saint-Gobain

V angličtině znamená Habitat místo, kde žijeme. Ve francouzštině označuje podmínky bydlení.

Strategii Habitat definoval v roce 2007 předseda představenstva a generální ředitel Skupiny Saint-Gobain, pan Pierre-André de Chalendar:  “Saint-Gobain si klade za cíl stát se světovou jedničkou v programu udržitelného prostředí. Pro nás, udržitelný rozvoj představuje tak skvělou příležitost pro růst a denní odpovědnost.
Naším úkolem je šetřit energii a chránit životní prostředí tím, že pomáháme budovat zdravé, ekologicky a energeticky šetrnné budovy, ve kterých  se žije pohodlně. To je velká příležitost, která přichází s povinností být takovým aby se nedalo nic vytknout způsobu, jakým vedeme naše podnikání.”

 

Posuzování životního cyklu (LCA)

Strategie se zaměřuje na domy šetrné k životnímu prostředí

Jsme první výrobce skla provádějící úplné posouzení životního cyklu (LCA) u našich výrobků v souladu s mezinárodními normami (ISO 14025, 14040 a 14044).

Neustále inovujeme s cílem učinit naše domy pohodlnější, nákladově efektivnější a soběstačnější. Mezi řešení, používaná společností Saint-Gobain, se řadí samočisticí okna a fotovoltaické sklo u efektivních izolačních systémů, systémy dodávky vody, solární řešení a distribuce stavebních materiálů.

Jako vedoucí společnost na trhu nabízíme řešení nejsložitějších problémů v oblasti energetické účinnosti a ochrany životního prostředí. Bez ohledu na nově se objevující požadavky v oblasti bydlení a výstavby, budoucnost patří společnosti Saint-Gobain.

V GLASSOLUTIONS, bereme svůj závazek k životnímu prostředí velmi vážně, je to srdeční záležitost vycházející z centra našich hodnot a je na něm závislá spokojenost ze všeho co podnikáme.

Saint-Gobain založila svůj rozvoj na celé řadě hodnot, které jsou přenášené do reality prostřednictvím každodenních činností členů společnosti. Tyto hodnoty byly vyjádřeny ve společných zásadách chování a činnosti, kterými jsou všichni zaměstnanci se povinni řídit a chovat se se jako členové naší firemní komunity.

Péče o životní prostředí je jednou ze základních hodnot, a to se odráží v našem sloganu - "Vaše sklo. Náš svět ". Jasnou ilustrací je výrazný pokrok, který jsme udělali ve Velké Británii s místními iniciativami. Například nedávná opatření ochrany vod, která snížila naši spotřebu během jednoho roku odpovídající objemu  15 olympijských velkých bazénů. Díky tomunaše společnost vyhrála cenu "Saint-Gobain Green Award 2012".

Prohlášení o zatížení životního prostředí při výrobě produktu

LCA data jsou nezávisle ověřeny třetí stranou a zveřejněny v podobě deklarace vlivu produktu na životního prostředí (EPD) po celou dobu jeho výroby - opět vše v souladu s normami ISO . Údaje EPD u těch produktů, které byly hodnoceny si můžete prohlédnout a stáhnout z webových stránek GLASSOLUTIONS EPD : http://epd.glassolutions.eu/ nebo je získat z programu Calumen.

Tato data poskytují značné výhody pro projektanty pracující ve snaze pro dosažení vysokého hodnocení v rámci programů energetických etiket staveb , jako BREEAM ( Building Research Establishment Environmental Assessment Method ) . Je to velmi důležité pro zákazníky, kteří chtějí rozvíjet své vlastní LCA informace o svých produktech . Certifikát EPD také pomáhá našim zákazníkům ve spolupráci s místními úřady a bytovými družstvy , kteří potřebují prokázat , že dělají správnou věc , a jsou měřeny jako takové .

Reducing CO2

With buildings accounting for more than 40% of Europe’s energy consumption and around 35% of greenhouse gas emissions, the overall impact of material choices is considered.

Glass has a major role to play in the energy performance of buildings as demonstrated in a Dutch technical study commissioned by Glass for Europe (the European glass federation).  This showed that by replacing every single glazed window in the European Union with advanced, low-emissivity double-glazing would cut CO2 emissions by up to 90 million metric tonnes annually.  That’s the equivalent of one third of the EU’s target for reducing greenhouse gas emissions from buildings.

Through our existing products and research and development programmes, GLASSOLUTIONS has a clear strategy to help building owners reduce energy consumption, energy costs and emissions through a focus on three product performance categories:

Upozornění

 
Upozornění dle zákona č. 200/1990 Sb
Toto jsou internetové stránky společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize GLASSOLUTIONS,
sídlo společnosti: Smrčkova 2485/4, Praha 8, PSČ 180 00
IČ: 250 29 673 / DIČ: CZ25029673 / Obchodní rejstřík vedený Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 9601.

Korespondenční adresa divize: Sklenářská 643/7, 619 00 Brno.

Společnost je členem koncernu Saint-Gobain.